OSIĄGNIĘCIA

Konkursy i projekty

2016/2017


Wiedza...

Nasza uczennica - Agnieszka Gilarska - została jedną z laureatek Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach, której organizatorami był Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitarnej w Przemyślu oraz Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. W tym roku została ona zorganizowana już po raz siedemnasty, przystąpiło do niej ponad 4 tysiące uczestników.

Laureaci mieli okazję zwiedzić Bazylikę Ojców Bernardynow w Rzeszowie, zapoznania się ze specyfiką pracy wojewody podkarpackiego - Ewy Leniart, a także kuratora i wicekuratora oświaty - Małgorzaty Rauch i Stanisława Fundakowskiego. Uczniowie byli również w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego i Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na zakończenie laureaci zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej w Borku Starym z cudownym obrazem Matki Boskiej Boreckiej.

Gratulujemy!


Talenty muzyczne

   

 


Stan wojenny

 


Dziewczyny i SPORT

    


Projekt Stanley

   

 



Konkursy i projekty

2015/2016

 

Konkurs wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Opiekunowie: Pani L. Stasiła oraz Pani L. Domszy


Z komiksem w świat...

Blisko dwa tysiące uczniów wzięło udział w konkursie, którego celem było pokazanie tego, jak unijne pieniądze zmieniły Podkarpacie. Dzieci i młodzież stworzyły ponad półtora tysiąca komiksów, 82 gry planszowe i napisały ponad 300 piosenek. W ten sposób młodzi ludzie pokazali jak Fundusze Europejskie zmieniły nasz region!

 

Konkurs promujący unijne inwestycje na Podkarpaciu zorganizował samorząd województwa podkarpackiego. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich mieli opowiedzieć poprzez komiks, tekst piosenki lub grę planszową w jaki sposób projekty finansowane z programów UE, wpłynęły na ich życie i rozwój regionu. Żeby wziąć udział     w konkursie trzeba było wykazać się nie tylko kreatywnością i zmysłem artystycznym, ale także mieć wiedzę na temat unijnych programów.

Na konkurs wpłynęła ogromna liczba prac. Zgłoszone prace dotyczyły różnych spraw. Nie tylko najbliższego otoczenia uczniów, inwestycji w rozwój szkół i placów zabaw, ale także rozbudowy dróg czy odnowienia zabytków. Bohaterami wielu projektów byli mieszkańcy Podkarpacia, którzy dzięki unijnym programom założyli firmy, zdobyli nowy zawód lub znaleźli pracę.

Wręczenie nagród odbyło się 13 maja w Urzędzie Marszałkowskim. Zwycięzcy – w zależności od kategorii otrzymali atrakcyjne nagrody: konsole do gier wideo, tablety, a także telefony komórkowe. Nagrody dla wyróżnionych uczniów to vouchery o wartości 500, 400 i 300 zł do wykorzystania w sieci salonów Empik. Dodatkową nagrodą dla zwycięzców są warsztaty z tworzenia komiksów gier oraz muzyczne. W konkursie przewidziano także nagrodę specjalną: wyjazd do Brukseli na zaproszenie Tomasza Poręby, posła do Parlamentu Europejskiego. W wycieczce wezmą udział nagrodzeni uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz opiekunowie osób, które zajęły I miejsca. Kolejną nagrodą specjalną jest wizyta w szkole reprezentacji siatkarzy z drużyny Asseco Resovia Rzeszów.

Nasza uczennica - Izabela Pobuta, pod okiem Pani Izabeli Wajdy zdobyła wyróżnienie oraz voucher o wartości 400 zł do wykorzystania w sieci salonów Empik.

       Gratulujemy !!! 


Konkurs recytatorski

Opiekun: Pani I. Wajda


Konkurs religijny

Opiekun: Ks. K. Rzepka oraz Ks. J. Kruczek


Konkurs plastyczny - Żołnierze Niezłomni

Opiekun: Pani J. Makuch


Konkurs wiedzy o życiu Juliusza Słowackiego

Opiekun: Pani A. Trelka

    01 kwietnia br. nasza uczennica brała udział w wojewódzkim konkursie "Juliusz Słowacki i jego epoka", który odbył się w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Przeprowadzony był w dwóch etapach:

I Etap:

Test pisemny. (do II etapu przeszło 5 osób z najwyższą liczbą punktów uzyskanych w teście)

II Etap:

Ustne odpowiedzi na pytania wylosowane przez uczestników. (zakres materiału – jak w I etapie)

Werdykt Jury był ostateczny.

Uczennica klasy IIIa naszego Gimnazjum - Sylwia Gilowska - zajęła wysokie II miejsce już w XII edycji tego konkursu. Trzeba również podkreślić, że był to konkurs na szczeblu wojewódzkim.

Celem konkursu było:

  • Popularyzowanie wiedzy literacko – biograficznej dotyczącej życia i twórczości J. Słowackiego.
  • Pogłębianie wiedzy na temat epoki romantyzmu, obyczajów i tradycji XIX w.
  • Podkreślenie roli twórczości poetyckiej w literaturze i życiu.
  • Odkrywanie młodych talentów, stwarzanie możliwości publicznych prezentacji tekstów.
  • Uświadomienie uczniom potrzeby rozwoju własnych zainteresowań.
  • Rozbudzenie wyobraźni uczniów.

Sylwii oczywiście gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


Konkursy i projekty

2013/2014

"Tradycje Wielkanocne"

10 kwietnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom IX Powiatowego Konkursu „Tradycje Wielkanocne”.

Konkurs skierowany był do młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Jarosławskiego i odbył się w dwóch kategoriach: „Palma Wielkanocna” i „Stroik Wielkanocny”.

Komisja konkursowa po ocenie prac pod względem techniki wykonania, zgodności z tematem oraz pomysłowości wyłoniła zwycięzców:

Szkoły Podstawowe

Kategoria: Palma Wielkanocna:

I miejsce: Aleksandra Pruchnicka - Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Jagielle

II miejsce: Jakub Warzocha - Szkoła Podstawowa w Rokietnicy

III miejsce: Maciej Korzenicki - Szkoła Podstawowa nr 11 z oddziałem integracyjnym w Jarosławiu

Kategoria: Stroik Wielkanocny:

I miejsce: Dawid Zając - Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Wiązownicy

II miejsce: Kamila Cieciorko - Szkoła Podstawowa w Kramarzówce

III miejsce: Jakub Bielecki - Szkoła Podstawowa w Woli Rokietnickiej

Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne

Kategoria: Palma wielkanocna:

I miejsce: Grupa zajęć artystycznych „Żyj kolorowo”-  Gimnazjum w Zespole Szkół w Łowcach

II miejsce: Mateusz Granda - Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

III miejsce: Paulina Sidor - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu    

Kategoria: Stroik Wielkanocny:

I miejsce: Gabriela Kuźma - Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Jarosławiu

II miejsce: Aleksandra Macina – Publiczne Gimnazjum w Makowisku

III miejsce: Kamila Kłak - Technikum nr 7 w Jarosławiu

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu.

Tego dnia swoją obecnością uroczystość uświetnili: Zofia Karwańska – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego, Agnieszka Mroczka – Skarbnik Powiatu Jarosławskiego, Adam Pióro – Naczelnik Wydziału Oświaty, Rafał Młynarski – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu oraz Olimpia Szpunar – Z-ca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu oraz Dorota Kaleta -Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu.

Uczestnicy imprezy mieli również okazję spotkania z pianistką i lektorem języka japońskiego, Atsuko Ogawa- promotorem kultury japońskiej w Polsce przy Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu. Tematyka warsztatów nawiązywała do tradycji wielkanocnych. Przybliżona została tradycja Japonii, tak często nazywanej krajem Kwitnącej Wiśni. Uczestnicy poznali sposób nakładania kimona oraz zaśpiewali tradycyjną piosenkę japońską. Wszyscy chętni wzięli również udział w warsztatach z origami.

Na zakończenie uczestnicy mogli obejrzeć wystawę palm i stroików wielkanocnych oraz skosztować świątecznych wypieków przygotowanych przez młodzież Technikum nr 7.

 


Konkursy i projekty

2012/2013

 

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

17 kwietnia 2013r. odbył się w naszej placówce Gminny Turniej BRD. Wzięło w nim udział 6 placówek: SP z Zamiechowa, SP z Dobkowic, SP z Jankowic oraz SP z Łowiec, a także Gimnazjum z Boratyna i z Łowiec. Turniej obejmował egzamin z wiedzy teoretycznej i praktycznej - suma zdobytych punktów decydowała o miejscu na podium i dalszych potyczkach już na szczeblu powiatowym.

W kategorii Szkoły Podstawowe I miejsce zdobyła nasza reprezentacja w składzie: Jakub Kaleta, Maciej Stryczek i Michał Kiełt z 44 punktami; tuż za nimi z 40 punktami i II miejscem była grupa z Jankowic (Rafał Skorupka, Sebastian Maga i Mikołaj Szczęch); miejsce III i 30 punktów zdobyli uczniowie z SP w Zamiechowie (Karol Walczak, Jakub Gamracy oraz Norbert Sałamaj).  Uczestnikom bacznie przyglądała się komisja w składzie: p. Lucyna Domszy, p. Lucyna Stasiła oraz p. Stanisława Walczak.

Jeśli chodzi o Gimnazja, komisja: p. Lucyna Domszy, p. Lucyna Stasiła i p. Janusz Szczepański przyznała I miejsce i 54 punty naszym Gimnazjalistom (Marek Gałuszka, Dawid Strawa oraz Hubert Domański), natomiast grupa z Boratyna w składzie: Rafał Krzych, Adrian Maziarz i Patryk Wojdyła, zdobyła miejsce II.


VIII Powiatowy Konkurs Tradycji Wielkanocnych

         

            Jest to konkurs, który do tej pory odbywał się Zespole Szkół Ogrodniczych w Pawłosiowie, ale od września szkoła weszła w struktury CKU w Jarosławiu (obecnie CKZiU). Jak zawsze przebiegał pod patronatem Starosty Jarosławskiego Jerzego Batyckiego. Na konkurs wpłynęło 57 palm i 192 stroiki z 33 szkół (nie tylko z powiatu jarosławskiego). Oceny prac dokonała komisja w składzie: Zofia Karwańska (członek Zarządu Powiatu), Adam Pióro (naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie), Dorota Kaleta dyrektor CKZiU), Janina Kozorowska i Aleksandra Michalska (koordynatorki konkursu). Podczas oceny pod uwagę brana była zgodność z tradycją, estetyka, oryginalność wykonania i pracochłonność. 

          W tym roku uczennice klasy III b (Burdzy Sylwia, Stasiło Barbara, Kapłon Sabina i Kapłon Agata) zawiozły na konkurs palmę wielkanocną, w którą włożyły wiele pracy. Wykonały bowiem tradycyjną palmę, którą ozdabiała wielka pisanka wykonana z drobnych elemencików, były to wąskie paseczki poskręcane w ruloniki i przymocowane do jajka tworząc wzór. Ich prace doceniło jury, które przyznało im II miejsce.  Wręczenia nagród dokonał Starosta Jarosławski - pan Jerzy Batycki.

           Finał konkursu został wzbogacony wystawą i kiermaszem kompozycji, degustacją wypieków świątecznych. Obecni uczniowie mogli również wziąć udział w  warsztatach     z kosmetyki naturalnej i wizażu, fotografii oraz grafiki komputerowej.


Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

           Pod czujnym okiem pani Moniki Szczerek 14.03.2013 r. wyjechała z naszej szkoły drużyna dziewcząt, by reprezentować naszą placówkę, w Powiatowych Igrzyskach. Organizatorem igrzysk była Szkoła Podstawowa im. Olimpijczyków Polskich w Pruchniku oraz Uczniowski Klub Sportowy "FORTIS" w Rozborzu Długim, gdzie odbyły się zawody.

           Niestety, nasze dziewczyny nie weszły na podium, zdobyły V miejsce, ale miały dużą konkurencję i nie tak prosto było wygrać.


Gimnazjada w siatkówce

        

             W hali sportowej w Muninie (13.03.2013r.) odbyły się zawody w piłce siatkowej szkół gimnazjalnych na szczeblu powiatu jarosławskiego. Do rywalizacji zarówno w turnieju chłopców jak i dziewcząt przystąpiło po 10 drużyn. Zawody przeprowadzono pod czujnym okiem sedziów: Zbigniewa Tokarskiego, Wojciecha Romańca oraz Sebastiana Huka.

             Pierwsze trzy drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. W tym nasza reprezentacja! Dziewczyny pod opieka pani Lucyny Stasiła, zajęły II miejsce. Mają czym się szczycić, ponieważ przegrały tylko z dziewczynami z Gimnazjum nr 4 w Jarosławiu, które obroniły tytuł z roku ubiegłego.  


 

W tym roku nasi uczniowie, również ciężko pracują i zdobywają nagrody.

             Serdeczne podziękowania za propagowanie tradycji żywego kolędowania i wzięcie udziału w IV MIĘDZYSZKOLNYM FESTIWALU PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ w Dobkowicach otrzymała Kinga Stasiła z klasy VI, która z roku na rok staje się coraz bardziej utalentowaną wokalistką.

 

 


Dekanalny Konkurs Biblijny

             

 

 

              Kolejne trzy uczennice: Kinga Stasiła, Sylwia Gilowska i Klaudia Kalita wzięły udział w Dekanalnym Konkursie Biblijnym zorganizowanym dla uczniów szkół podstawowych z Archidiecezji Przemyskiej. Niestety tylko jedna z nich - Sylwia Gilowska z klasy VI - stanęła na podium -  zdobyła II miejsce. Obecnie przygotowuje się do kolejnego etapu konkursu.

                                                                                                                                   Trzymamy kciuki!!!


2010/2011

Tym "Łośkiem" nasi uczniowie zachwycili jury ogólnopolskiego konkursu pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły"

  

Plakat przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej zyskał uznanie w oczach jury  ogólnopolskiego konkursu "Bezpieczeństwo dla wszystkich"

Trzynaścioro uczniów z naszej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa przygotowało plakat, który zachwycił jurorów ogólnopolskiego konkursu plastycznego o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W eliminacjach wzięło udział 428 szkół. Przysłano 2112 plakatów. Jury najwyżej oceniło pięć prac i ich autorzy w kwietniu wezmą udział w rozgrywce finałowej. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę w międzynarodowym finale konkursu w Parku EuroDisneylandu pod Paryżem, a ich plakat zostanie umieszczony na billboardach w całej Polsce.

Autorami plakatu są: Aleksandra Kalita oraz Magdalena Momot z kl. 6 i uczniowie kl. 5: Dominika Bajorska, Monika Bajorska, Aleksandra Gilarska, Piotr Gilarski, Kamil Gral, Anita Huszlak, Dorota Kapecka, Jakub Pobuta, Marlena Trybulska, Natalia Walczak i Kinga Wota


2009/2010

V Wojewódzkie Triennale Małej Formy Grafiki i Exlibrisu

Pielęgnowanie wrażliwości

Już po raz piąty w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Łowcach odbyło się Wojewódzkie Triennale Małej Formy Grafiki i Exlibrisu Dzieci i Młodzieży. Wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy miało miejsce 10 czerwca.

 

 

- Triennale grafiki w Łowcach ma na celu w szczególności rozwój zainteresowań artystycznych uczniów, inspirowanie i pielęgnowanie wrażliwości na piękno oraz właściwe wychowanie i kształtowanie postaw młodzieży - powiedział dyrektor Gimnazjum Sławomir Zieliński witając przybyłych na wernisaż.
    Na konkurs wpłynęło 135 prac z 21 szkół i ośrodków kultury z całego Podkarpacia. Oceniało je Jury w składzie Henryk Cebula (nauczyciel w jarosławskim "Plastyku"), Krzysztof Krzych (dyrektor i nauczyciel "Plastyka") oraz Marek Gliwa (rysownik). Komisarzem Triennale jest niezmiennie Jerzy Jankowski, dyrektor SP w Dobkowicach i nauczyciel plastyki.
    Prace oceniane były w czterech kategoriach i w każdej z nich jakiś uczeń z naszego terenu zdobył nagrodę. W kategorii najmłodszych dzieci (5-8 lat) I miejsce uzyskała Kamila Łęgowiak z SP w Zamiechowie. W kategorii II (9-12 lat) były aż trzy nagrody. Mariola Baran z SP w Dobkowicach zdobyła II miejsce, a Maciek Nasiewicz z SP w Zamiechowie i Aldona Mikoś z SP w Łowcach zdobyli równorzędne miejsce III. W kat. III (13-15 lat) I miejsce zajęła Katarzyna Mach ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Jarosławiu, a jej kolega Arkadiusz Wojciechowski zdobył miejsce III. W ostatniej kat. (16-18 lat) I miejsce zdobyła Sylwia Kut z ZSDGiL w Jarosławiu, a miejsce II - Iwona Dembska z ZSOW.
    Wśród uczniów wyróżnionych też są nasi - Magda Mnich (SP 4 Jarosław), Agnieszka Bielecka (SP 11 Jarosław), Barbara Stasiło (SP Zamiechów), Martyna Siwoń (Gimnazjum Łowce), Justyna Boryło (Gimnazjum Boratyn), Izabela Gruszczak (ZS w Cieszacinie Wielkim).
    Otwarcie pokonkursowej wystawy uświetnił występ zespołu akordeonowego ze Szkoły Muzycznej w Jarosławiu oraz program artystyczny przygotowany przez uczniów Gimnazjum w Łowcach, pod opieką nauczycielki Izabeli Wajdy.


2006/2007

Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym - Łowce 2007

IV miejsce drużynowe - Krystian Turek Mateusz Walczak Arkadiusz Kiełt

opiekun mgr Izabela Wajda

  • III miejsce indywidualne Mateusz Walczak


XI BIENNALE EKSLIBRISU DZIECI I MŁODZIEŻY ŻARY 2006

III nagroda – Sylwia Kut i Małgorzata Tymoczko

Wyróżnienia – Małgorzata Marciak i Dominika Wojakowska.


INNE OSIĄGNIĘCIA W LATACH

2002-2005

 

IV Miejsce  Powiatowym konkursie „Wiedzy w Ruchu Drogowym” 2002

II Miejsce w Powiatowym konkursie „Wiedzy w Ruchu Drogowym” 2003

II Miejsce dla Angeliki Rogały w I edycji Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego 2005


SPORTOWE OSIĄGNIĘCIA W LATACH

2002-2005

 

I Miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce siatkowej chłopców 2002

II Miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce siatkowej chłopców Jarosław 2003

I Miejsce w Powiatowym Turnieju w piłce nożnej „Piłkarska Kadra Czeka”Wiązownica 2003

III Miejsce w Finale Wojewódzkim „Piłkarska Kadra Czeka” Wiśniowa 2003

I Miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce siatkowej chłopców Jarosław 2004

II Miejsce Rejonowej Gimnazjadzie w piłce siatkowej chłopców 2004

III Miejsce w półfinale wojewódzkim Gimnazjady w piłce siatkowej chłopców Leżajsk 2004

II Miejsce w Powiatowym Turnieju w piłce nożnej Wiązownica 2004

II Miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce siatkowej dziewcząt Ostrów 2004

I Miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce nożnej chłopców Szówsko 2005

II Miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce siatkowej dziewcząt Ostrów 2005

I Miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce nożnej 2006

II Miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce siatkowej 2006


2001/2002

I m. - Gminna Gimnazjada w  punktacji ogólnej

I m. - Gminna Gimnazjada w piłce nożnej

I m. - Gminna Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców i dziewczyn

III m. - Powiatowa Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców - Jarosław

II m. - Rejonowa Gimnazjada w piłce nożnej chłopców - Radymno

II m. - Zawody Powiatowe  " Piłkarska Kadra Czeka "  w piłce nożnej - UKS " IKAR" Łowce - Radymno

 

2001/2002

I m. - Gminna Gimnazjada w punktacji ogólnej

I m.-  Gminna Gimnazjada w piłce nożnej i siatkowej chłopców i dziewcząt

I m. -  Powiatowa Gimnazjada w piłce nożnej

I m. -  Powiatowa  Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców - Jarosław

III m. Rejonowa Gimnazjada w piłce  siatkowej chłopców - Kańczuga

I m. - Powiatowy  Turniej " Piłkarska Kadra Czeka" w piłce nożnej  chłopców

UKS "IKAR" Łowce - Tuczempy

II m. - Rejonowy  Turniej " Piłkarska Kadra Czeka" w piłce nożnej chłopców

UKS "IKAR" Łowce - Pruchnik

I m. - Powiatowy Turniej "Piłkarska Kadra Czeka" w piłce  nożnej dziewcząt

UKS"IKAR" Łowce- Pruchnik

IV m.-  Międzywojewódzki Turniej Piłkarska Kadra Czeka"   w piłce nożnej dziewcząt

UKS " IKAR"  Łowce - Nowiny Kielce


2001 rok

 

 II miejsce w ogólnopolskim konkursie „ Generalnie bezpiecznie"

 

 Organizacja II i III edycji wojewódzkiego Triennale Małej Formy Grafiki i Exlibrisu dla dzieci i młodzieży.

 Wystawa „Triennale Łowce 2001” w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

 

Gimnazjum uczestniczy w:

 

 

Konkursach „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

Konkursach muzycznych „ złoty klucz do sławy" w Jarosławiu

Konkursach recytatorski w Jarosławiu

Konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie”


2000 rok

I m. w Gminnej Gimnazjadzie w punktacji ogólnej

II m. w Gminnej Gimnazjadzie w piłce nożnej i w piłce siatkowej


2000 rok

II m. w ogólnopolskim konkursie „ Zbieramy stłuczkę szklana”