Triennale

Zajęcia kółka plastycznego przy Szkole Podstawowej w Łowcach

zorganizował  w 1997 roku Pan mgr Jerzy Jankowski.

Najważniejszym celem kółka było i jest uwrażliwienie dzieci na problemy plastyczne.

Zajęcia organizowane są tak, żeby stworzyć warunki odprężenia, dać dzieciom możliwość zabawiania się i twórczego wyżycia, by to co robią dawało im satysfakcję.

Po opracowaniu i realizacji określonego tematu np. " Owady"

organizowano  wspólnie z dziećmi mini - wystawki, przeglądy.

Dzieci widząc na wystawie swoje wytwory, spostrzegają, że ich praca jest pożyteczna, cenna  i godna uwagi,

a przez to  warta wysiłku i czasu.

Wobec powyższego nasunął się  pomysł, by zorganizować przegląd,  konfrontację  o szerszym zasięgu, np. regionalnym.      W porozumieniu z Panem Dyrektorem mgr Julianem Adamów i dzięki jego przychylności postanowiono  opracować i zorganizować w Szkole Podstawowej w Łowcach I Wojewódzkie  Triennale Małej Formy Graficznej i Exlibrisu Dzieci i Młodzieży - Łowce 1998.

I WOJEWÓDZKIE TRIENNALE

MAŁEJ FORMY GRAFIKI I EXLIBRISU

ŁOWCE ' 98

------------------------------------------

Triennale Grafiki - Łowce 2001

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Łowcach są organizatorami II  Wojewódzkiego Triennale Małej Formy  Grafiki i Exlibrisu Dla Dzieci i Młodzieży - Łowce 2001.

Uroczystość podsumowania konkursu odbyła się w dniu 23 maja. Inicjatorem imprezy był nauczyciel plastyki Gimnazjum p. mgr Jerzy Jankowski. Honorowy patronat sprawował Wójt Gminy Chłopice a jury przewodniczył znany artysta - plastyk p. Henryk Cebula.

Podsumowanie Triennale miało atrakcyjną oprawę artystyczna przygotowane przez uczniów Gimnazjum w Łowcach oraz młodzież Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. F. Chopina w Jarosławiu.

W konkursie uczestniczyło 112 prac ze szkół i pracowni plastycznych.

-----------------------------------------------------------

III WOJEWÓDZKIE TRIENNALE

ŁOWCE' 2004

Występ  artystyczny  zespołów tanecznych ze Szkoły Muzycznej w Jarosławiu

z udziałem  uczennicy  naszego  Gimnazjum

VI WOJEWÓDZKIE TRIENNALE

ŁOWCE' 2013

W bieżącym roku szkolnym, po raz kolejny w naszej szkole odbyło się podsumowanie VI Wojewódzkiego Triennale Małej Formy Grafiki i Exlibrisu. Wpłynęło 185 prac z 12 szkół Podkarpacia.

Prace oceniało jury w składzie Henryk Cebula i Damian Waliczek z Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu oraz Marek Gliwa (rysownik). Nagrody przyznane zostały w czterech kategoriach wiekowych (5-8 lat, 9-12, 13-15 i 16-18).
    Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z naszych terenów. I tak: II równorzędne miejsce w kat. I zajęły Oliwia Korecka i Patrycja Balicka, a Maciek Kos otrzymał wyróżnienie - wszyscy z SP w Dobkowicach. W kategorii 9-12 lat I miejsce zajęła Kamila Szawarniak, a III Katarzyna Zamróz - obydwie z SP w Dobkowicach. Równorzędne III miejsce w tej kategorii zdobyli jeszcze Krzysztof Flis z Warsztatów Plastycznych przy ZSP w Jarosławiu oraz Paulina Maśkiewicz z SP w Szówsku. Wyróżnienia: Joanna Skrzypek (SP Dobkowice), Anna Bobowicz (SP 10 Jarosław), Dawid Potoczny (SP Jankowice), Aleksandra Waliczek (Jarosław) i Joanna Baran (SP Dobkowice).
    Kat. 13-15 lat. I miejsce Kamil Czado (PG Tryńcza), II miejsce Daniel Lorenowicz (PG Boratyn) i Filip Władysław (PG Tryńcza), III miejsce Łukasz Basisty (OSW Jarosław), Aleksandra Kalita (PG Łowce) i Mirosław Kozdroń (PG Tryńcza). Wyróżnienie: Paweł Gajda (ZS Szówsko).
    Kat. 16-18 lat. Krzysztof Kamiński (OSW Jarosław) i Łucja Łacińska (ZS Szówsko) - II miejsce. Klaudia Żołyniak (OSW Jarosław) III miejsce. Katarzyna Kapecka (ZSSChiO w Jarosławiu) - wyróżnienie.
    Pomysłodawcą i komisarzem tego Triennale jest Jerzy Jankowski, nauczyciel plastyki, dyrektor SP w Dobkowicach. Warto jeszcze wspomnieć, że jury wysoko oceniło poziom tegorocznego konkursu, dostrzegając kilkanaście prac wybitnie dobrych.

Uczniowie z naszej szkoły przedstawili bardzo bogaty program artystyczny pod okiem Pani Izabeli Wajdy. W przygotowania włączyli się wszyscy nauczyciele jak również uczniowie, którzy w każdej chwili służyli pomocą przy organizacji Triennale.

Zarówno przybyłym gościom jak i nam wszystkim obchody Triennale się bardzo podobały.

Do zobaczenia za kolejne 3 lata!

VII WOJEWÓDZKIE TRIENNALE

ŁOWCE 2016